Kiedy kilka lat temu usłyszałem: “pozwól, aby
łódź płynęła”, nie za bardzo rozumiałem, co oznacza pozwolić Bogu całkowicie kierować swoim życiem. Dopiero, gdy trzy lata temu stanąłem przed pytaniem, co teraz, gdy zakończyłem pracę zawodową tłumacza, a także skończyłem po 5 latach usługiwać Zborowi w Malborku. Po 3 miesiącach poszukiwania woli Bożej, nieoczekiwanie odezwał się Zbór Baptystyczny z Koszalina z pytaniem, czy nie zgodziłbym się kandydować na ich pastora, wraz z żoną potraktowaliśmy to z uwagą i Duch Święty przekonał nas, że to jego droga. Nie była to prosta decyzja, bo od kilkunastu lat byliśmy członkami Kościoła Zielonoświątkowego, a wyjechać z domu w nowe miejsce, nie jest łatwo… ale skoro łódź kierowała się w tamtą stronę…
 

Tak więc jesteśmy od sierpnia 2004 w Koszalinie z żoną Asią i siedmioletnią córcią Sarą, i uczymy się Boga w nowym miejscu, wśród nowych ludzi. Nasz zbór liczy 100 członków, ludzi młodszych, starszych i w średnim, wieku. Zbór jest otwarty i myślę, że gościnny. Po nabożeństwach siadamy przy ciastkach oraz herbacie i przedłużamy czas społeczności. Biorąc wzór z Pana Jezusa, który “nie przyszedł, po to aby mu służono, lecz aby służyć” chcemy usługiwać innym.

     Obok służb: katechetycznej, misyjnej, porządkowej i uwielbienia w Kościele, staramy się usługiwać poza zborem. Część naszych ludzi zaangażowana jest aktywnie w służbę pomocy osobom uzależnionym – w Coffe House i ponadwyznaniowej Misji Teen Chalenge. Inni, noszący w sercu szczególną miłość do narodu Izraela, założyli podwaliny Społeczności Mesjańskiej w Koszalinie, która aktualnie, prężnie działa w kraju, a również za granicą. Także od kilku lat nasi misjonarze, przy współpracy z brytyjską misją MRCT, zaangażowani są w pracę w Domu Pomocy Społecznej w Nowych Bielicach.

     Chcemy także być lepszymi chwalcami naszego Zbawiciela, Jezusa, dlatego organizujemy co kilka tygodni koncerty chwały – albo, jak to mówimy – śpiewogry oraz czuwania nocne. Wierzymy, że Bóg wciąż szuka tych, którzy “będą oddawali mu cześć w duchu i prawdzie”. Chcemy iść tam, gdzie prowadzi nas Duch Boży. Na naszej stronie, znajdziesz więcej informacji o tym, co powyżej napomknąłem i jeśli tego sobie życzysz, możesz także dołączyć, czy to przez przybycie na wspólne spotkanie, czy korzystanie z umieszczonych materiałów. Dowiesz się o nas więcej, a jeśli cokolwiek przybliży cię do Boga i umocni twoja wiarę w Chrystusa, będziemy szczęśliwi.

Bożego błogosławieństwa

                                                                                                                  pastor Arek Sobasz      

 

 • Historia KCHB w Koszalinie

 • Spotkania w zborze:

  Nabożeństwo - niedziela godz. 10:00

  Studium Słowa Bożego - wtorek godz. 18:30

  Modlitwa zboru - wtorek godz. 18:30

  Coffee House - czwartek godz. 18:00

  Grupy domowe - 7 dni w tygodniu

 • KCHB Koszalin

  ul. Podgrodzie 3-5, 75-240 Koszalin

  Nowy nr rachunku bankowego:
  03 1320 1830 3210 2547 2000 0001

  tel. +48 94 342 42 78

  Pastor: Arkadiusz Sobasz
  tel. kom. 660 278 499
  e-mail: arkadiusz.sobasz@gmail.com

 • „Imiona Boga”